logo
Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque.
+387648592568
info@elatedthemes.com
Eighth Avenue 487, New York
Instagram Feed
Search
 

O nas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eius mod tempor incididunt ut labore et dolore magna.
MIEJSCE INNE NIŻ WSZYSTKIE

Restauracja Jazz Bar Szczawnica

Pośród czerwieni aksamitu dominującego obok czarnych, lakierowanych stolików, ciężkich zasłon sięgających ziemi, zapachu świec, przyciemnionego światła… oderwij się na chwilę od codzienności i daj się porwać doświadczeniu pozytywnej energii.

Jazz Bar to miejsce z kuchnią w stylu casual zachęcające do wypoczynku we wnętrzach w klubowym stylu, a także na zielonym tarasie w sezonie letnim pośród natury Parku Górnego w Szczawnicy.

Historia i renowacja

1875 r.

Powstają pierwsze fundamenty, na których w przyszłości ma stanąć „pieniński salon”

1881 r.

Rozpoczęcie budowy Dworku Gościnnego według projektu jednego z najbardziej renomowanych architektów w Krakowie, Macieja Oraczewskiego

1884 r.

Uroczyste otwarcie Dworku Gościnnego. Mieściła się w nim, między innymi, okazała sala balowa z galeriami dla widzów i muzyków oraz sala widowiskowa ze sceną, a także traktiernia, cukiernia i sala fortepianowa oraz atelier Awita Szuberta

1909 r.

Właścicielem Dworku Gościnnego został Adam hrabia Stadnicki. Przez lata budynek stanowił centrum życia kulturalnego i rozrywkowego. Gościł znakomitych artystów z Polski i Europy, jak np. Helena Modrzejewska, Mieczysław Frenkiel, Aleksander Zelwerowicz, Ludwik Solski, Stefan Jaracz

1962 r.

Dworek Gościnny zostaje doszczętnie zniszczony przez pożar

2005 r.

Spadkobiercy hrabiego Adama Stadnickiego odzyskali, w wyniku procesu reprywatyzacji, dawny majątek uzdrowiska. Wnuk hrabiego – Andrzej Mańkowski, wraz ze swoją rodziną, podjął się zadania przywrócenia dawnego blasku i splendoru szczawnickiemu Kursalonowi

2008 r.

Rozpoczęto odbudowę Dworku Gościnnego zgodnie z jego pierwowzorem na podstawie posiadanych fotografii

Ciekawostka: Ponieważ podczas rekonstrukcji budynku nie byliśmy w posiadaniu żadnych jego planów, naszą pracę rozpoczęliśmy od starej kartki pocztowej, na której znajdował się Dworek oraz mężczyzna stojący przed nim. Założyliśmy, że mężczyzna ten ma około 180 cm wzrostu i na tej postawie szacowaliśmy elementy i gabaryty budowli.

2009 r.

Trwają prace wykończeniowe w Dworku Gościnnym.

2011 r.

Uroczyste otwarcie i oddanie do użytku nowoczesnego i ponadczasowego budynku

Obecnie

Dworek Gościnny to obecnie multifunkcjonalne centrum kulturalno-biznesowe, pozwalające na organizację dowolnych wydarzeń kulturalnych, biznesowych czy prywatnych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych systemów multimedialnych, oświetleniowych oraz dźwiękowych budynek wita swoimi możliwościami nawet najbardziej wymagające i skomplikowane wydarzenia.

Jazz Bar

Koncept

Na parterze Dworku Gościnnego znajduje się klubowa restauracja Jazz Bar oferująca kuchnię międzynarodową z elementami kuchni regionalnej.
Zasmakujesz tutaj nie tylko wyjątkowych burgerów – pełnego góralskiego smaku Pienińskiego Burgera oraz autorskiej propozycji naszej Szefowej Kuchni – Jazz Burgera, ale także zjesz elegancką kolację. Smakoszom słodkich deserów polecamy wyjątkowe desery naszych cukierników wypiekane na miejscu, do których genialnie komponuje się aromatyczna kawa.

POZNAJ MENU
g